Nemogućnost promjena u koruptivnoj svijesti

Svi živi ljudi koji participiraju u ovoj ekspanziji/širenju svijesti, a čiji rezultat između ostalog je i inicijativa za uspostavu ovog društva, u nekoj mjeri su pokušali ispraviti koruptivnu svijest koja se utjelovljuje u agentima sistema svih boja, vrsta i dezena, a koje zajedničkim imenom nazivamo država. Pokušaji poput pozivanja na tzv. zakone višeg reda, međunarodne institucije, deklaracije, konvencije, trgovačko pravo, te na kraju čak i osnivanje arbitražnog suda kao legalne institucije za zaštitu ljudi od invazivne i uvijek gladne, nezasitne, parazitske države, nisu urodili plodom. Ljudi kao koruptivna/degradirana svijest, utjelovljeni u vlasti u cijelosti ignoriraju sve pozive svjesnog živog čovjeka za uspostavom pravednog i slobodnog sistema. U tom novom sistemu, na njihovu žalost, stvari ne bi bile postavljene hijerarhijski, već bi svi bili na jednoj razini. Stoga je narcisoidni ego, utjelovljen u svijest mafijaško-parazitskog karaktera, glavna prepreka ostvarivanju institucionalno pravednog i slobodnog društva.

Obzirom da je dužnost Čovjeka da se sam brine o sebi, a nikako za društvo ili zajednicu kojom ravna korumpirana svijest, jedina moguća zdravorazumska odluka koju može donijeti jest napuštanje ovog legalno-pravnog društva, jer je svako djelovanje unutar istog, daljnje je gubljenje vremena i energije kojeg paraziti koriste za svoju dobrobit. Ovaj dokument rezultat je takve svojevoljne odluke donesene konstantnim preispitivanjem, kontemplacijom i djelovanjem u istini. Korumpirani sistem ne može se popraviti, te je jedina mogućnost Čovjeka kojem su životni postulati, vodilje Istina, Ljubav, Pravda i Sloboda, napustiti isti.