Filozofija udruge

Pravda

Zamjetno je da institucije koje je stvorio čovjek kako bi se kroz „pravni poredak“ osiguralo da svatko ima jednak tretman u našem društvu, u velikoj većini slučajeva tu svoju izvornu svrhu više ne ispunjavaju. Ljudi koji rade unutar tih institucija, posebice u slučajevima kada postoji nekakav spor koji treba razriješiti, više ne djeluju na način kojim čovjeku koji ih plaća pristupaju s dužnim poštovanjem i razumijevanjem da su oni na tim položajima zbog čovjeka, i da njemu imaju služiti. Riječ pravda postala je tek neuhvatljivi i neostvarivi koncept unutar tih institucija koje su samovoljom pojedinaca postavljene iznad onoga koji ih je stvorio, i vremenom su se, gotovo neprimjetno, od sluge čovjeka prometnuli u njegovog gospodara.

Stvarnost

Tendencija današnjeg političko-društveno-pravosudnog aparata jest da dokida osnovna prava na život kako egzistencijalno tako i po pitanjima osnovnih sloboda. Vidljivo je također da su političke strukture potpuno nemoćne išta promjeniti po tom pitanju već su zapravo pokriće koje ovakvo stanje opravdava legalnim djelovanjem. Obzirom da je takva vlast odstupila od temeljnih načela da služe onome tko ga je izabrao na mjesto vlasti, konačno je vrijeme da raskinemo u svojim glavama veze sa idejom da će ijedna vlast raditi u korist čovjeka, te da su promjene kroz političke procese moguće. Sistem je do ovog trenutka toliko korumpiran i loš da je njegov popravak gotovo nemoguć. Stoga je došao čas da se čovjek prestane oslanjati na državu, već se okrene sebi kao jedinom suverenu i jedinom odgovornom za svoj život. Za takvo nešto je potrebna transformacija potpunog bića.
Da bi se ona mogla provesti potrebno je krenuti sa učenjem i pravim razumijevanjem gdje se problem zapravo nalazi, jer je onda i njegovo rješenja nadohvat ruke. Takve informacije i znanje moguće je dobiti kroz program i edukaciju Udruge Čovjek.

Istina

Koja je trenutno većini ljudi nedohvatljiva leži u nemogućnosti oslobođenja od ideološkog programiranja. Većina ljudi je potpuno nesvijesna svojeg strenutnog pravnog statusa kao i potencijala kojeg čovjek kao direktni potomak stvoritelja ima. Takvo neznanje generira nerazumno i autodestruktivno ponašanje i uzrok je svih patnja koje čovjek danas osjeća. Misija i vizija Udruge Čovjek je pokenuti svijest o ideološko mprogramiranju u pomoći zainteresiranim ljudima i fizičkom, mentalnom, emocionalnom i pravnom smislu.