Edukacija u udruzi

Udruga čovjek u svojem programu kao ključno drži edukaciju čovjeka o pravnom sistemu i što je to u svojoj biti. Unutar takve edukacije pitanja koja se rijetko pitaju i vrlo su magloviti njihovi odgovori izlaze na površinu:

Što je to država?

Što je to pravo?

Što su to zakoni, a što pravila?

Što je pravni sistem?

Što je to fizička, a što pravna osoba?

Što je to osoba generalno, a što je čovjek i da li posoji razlika između to dvoje?

Što je pravni proces?

Što je to vlast?

Što znači zakonito, a što legalno?

Što je to registracija?

Što je to ugovor?

Što je pravni poredak, a što vladavina prava?

I mnogo drugih najosnovnijih pitanja o kojima običan čovjek ne zna apsolutno ništa, a što ga priječi da ostvari značajniju ulogu u upravljanju svojim životom. Problem neznanja generira nesigurnost, nesigurnost generira strah, a strah koči u djelovanju.

Stoga je glavni cilj ove udruge edukacija kojom će običan čovjek steći znanje, zatim sigurnost, a potom i snagu da počne bez straha djelovati.