Arbitražni Sud Pravde – nove informacije

Dragi čitatelji i pratitelji ove stranice, ali i rada ASP-a i Udruge čovjek obavještavam Vas o određenim promjenama u Radu ASP-a.

Prije nešto više od mjesec dana na snagu je stupio novi pravilnik ASP u kojem je konačno jednoglasno usaglašena od svih bitnih ljudi u Udruzi i sudu jedna od stvari oko koje su se dugo lomila koplja. Naime Donešena je promjena u pravilniku ASP-a kojom neće biti moguće podići tužbu protiv prave osobe. Moguće je jedino podići tužbu protiv čovjeka makar on bio u kapacitetu fizičke osobe.

Mada je Zakon o Arbitraži govorio u ovom djelu da je moguće da jedna od stranaka u postupku ili obje budu pravne osobe mi smo odbili takvu mogućnost.

Razlog je slijedeći: Udruga čovjek je osnovana pa i registrirana kao udruga za promicanje pravde istina i stvarnosti te je u samom startu u ime iste unesen i glavni moto i svrha osnivanja ove udruge. Obzirom da su pravne osobe potpuno fiktivne to se nikako ne uklapa u filozofiju promoviranja pravde, istine i stvarnosti čime bismo izdali svoj osnovni smisao osnivanja. Stoga je od sada i nadalje jedino moguće voditi postupak na ovom sudu protiv čovjeka.

Svjesni smo da sud moguće djeluje pomalo šlampavo i neprofesionalno, ali niti smo mi profesionalci niti nam je cilj da to postanemo, a pogotovo nam nije cilj sa postanemo fanatični sljedbenici pravila, zakona, akata kao da je ijadan pa makar on bio i Udruga ili Sud iznad čovjeka.

Stoga se ispričavamo svima koji su očekivali promptnu i profesionalnu reakciju suda, ali stvarnost je takva da to rade ljudi koji imaju hrpu drugih poslova i to rade potpuno voluntaristički. Tko to može shvatiti i bez obzira na sve dati i dalje podršku, hvala mu puno, tko ne može, ne može.

Nadalje zbog ogromnih problema sa pisanom komunikacijom za koji smo djelomično krivi i sami, ali prvenstveno pošta od danas molimo sve pismene pošiljke za Udrugu i sud šaljite na novu adresu, a to je Stepinčeva 12, 21311 Stobreč.

Sve o djelovanju suda i načini kako doći na isti možete pročitati na udrugacovjek.hr

2 comments to “Arbitražni Sud Pravde – nove informacije”
  • MARKO, on point.

   Popizd na ovu obavijest i pogoršicu.

   Kad te blokira FINA (PRAVNI entitet) i stalka (bulji i krade tvoj novac) nad svim tvojim bankovnim računima 254 dana. Radi situ za koju ti NISI KRIV (dug radi bolesti)

   Sad, ova objava da naši branitelji od korumpiranog sistema koji su pompozno počeli, sad odjednom djeluju kao poete i tree huggers. Pičkice koje se povlače, ako baš hoćete eksplicitno i nemilosrdno točno.

   Razočaran sam i gotovo bespomoćan. Tako se osjećam.

   Otac depresivan, mati očajna.obitelj u bankrotu.

   Pizdunska odluka.Ponovo je revidirati, sasvim jasno.

   Gazi sistem bez milosti jer ga on za mene ni obitelj nema.

Odgovori